Aroamaterapijos nauda mūsu sveikatai ir vidinei būsenai


Kas yra aromaterapija?

Aromaterapija yra holistinis gydomasis gydymas, kurio metu natūralūs augalų ekstraktai naudojami sveikatai ir gerovei skatinti. Kartais tai vadinama eterinio aliejaus terapija. Aromaterapijoje naudojami aromatiniai eteriniai aliejai mediciniškai, siekiant pagerinti kūno, proto ir dvasios sveikatą. Tai pagerina fizinę ir emocinę sveikatą. Aromaterapija laikoma ir menu, ir mokslu. Pastaruoju metu aromaterapija sulaukia daugiau pripažinimo mokslo ir medicinos srityse.

 

Kiek laiko egzistuoja aromaterapija?

 

Žmonės aromaterapiją naudojo tūkstančius metų. Senovės kultūros Kinijoje, Indijoje, Egipte ir kitur į dervas, balzamus ir aliejus įtraukė aromatinių augalų komponentus. Šios natūralios medžiagos buvo naudojamos medicininiais ir religiniais tikslais. Buvo žinoma, kad jie turi tiek fizinės, tiek psichologinės naudos. Eterinių aliejų distiliavimas priskiriamas persams X amžiuje, nors ši praktika gali būti naudojama jau prieš tai. Informacija apie eterinio aliejaus distiliavimą buvo paskelbta XVI amžiuje Vokietijoje. Prancūzijos gydytojai XIX amžiuje pripažino eterinių aliejų potencialą gydant ligas. Medicinos gydytojai labiau įsitvirtino XIX amžiuje ir daugiausia dėmesio skyrė cheminių vaistų vartojimui. Tačiau Prancūzų ir Vokiečių gydytojai vis tiek pripažino natūralių botanikų vaidmenį gydant ligas. Sąvoką „aromaterapija“ sugalvojo Prancūzų parfumeris ir chemikas René-Maurice'as Gattefossé

 

Kaip veikia aromaterapinis gydymas?

 

Aromaterapija veikia uoslę ir odos absorbciją, naudojant tokius produktus kaip difuzoriai, aromatiniai purkštuvai, inhaliatoriai, maudomosios druskos, kūno aliejai, kremai ar losjonai, skirti masažui ar vietiniam vartojimui. Galite juos naudoti atskirai arba bet kokiu deriniu. Yra beveik šimtas eterinių aliejų rūšių. Eterinių aliejų galima įsigyti internete, sveiko maisto parduotuvėse ir kai kuriuose įprastuose prekybos centruose. Svarbu pirkti iš patikimo gamintojo. Tai užtikrina, kad perkate kokybišką produktą, kuris yra 100 proc. Natūralus. Jame neturėtų būti jokių priedų . Kiekvienas eterinis aliejus turi daugybę unikalių gydomųjų savybių, naudojimo būdų ir poveikio. Derinant eterinius aliejus, sukuriant sinergišką mišinį, sukuriama dar daugiau naudos.

 

Aromaterapija gali:

  • numalšinti skausmą
  • pagerinti miego kokybę
  • sumažinti stresą ir nerimą
  • numalšinti galvos skausmą
  • palengvinti šalutinį chemoterapijos poveikį
  • sustiprinti imunitetą

Taip pat aromaterapija gali būti taikoma gydant

  • astmą
  • nemigą
  • nuovargį
  • depresiją

 

 Bet mokslininkai teigia jog trūksta įrodymų kurie paneigtų arba patvirtintų

aromaterapijos naudą...

 

 


 

Rašyti komentarą


Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti